Bayanlar Plajına Giderken Yanınızda Neler Olmalı?

Yazın en güzel yanlarından biri aktivitelerin artması. Sosyal yaşamın kışa göre çok daha hızlı olduğu ve gündüzlerin keyfinin daha çok çıkarıldığı yaz mevsimi denildiğinde herkesin ilk aklına gelen deniz olmuştur. Eğer yüzme biliyorsanız ve iyi bir tatil bütçesi ayırmışsanız o zaman yüzmek sizin için çok keyifli olacaktır. İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız bu durumda işiniz biraz daha kolaylaşacak, çünkü İstanbul kimilerine göre yaşanması zor olan bir şehir olsa da İstanbul’u İstanbul gibi yaşayanlar içinde bulunmaz bir nimet. İstanbul’da denize girebileceğiniz çok sayıda plaj var, fakat siz bayan bayana gitmek ve denizin tadını özgürce çıkarmak istiyorsanız o zaman Çınarcık kadınlar plajı iyi bir tercih olacaktır.

Esenköy özgür kadınlar plajı ise tercihlerden diğeri olabilir.

Peki siz kadın kadına plaja gitmek ve günün tadını çıkarmak ve her şeyin eksiksiz olmasını istiyorsunuz. Bunun için plaja giderken yanınıza almanız gerekenler neler olmalı merak ediyor olabilirsiniz. Aşağıda alacaklarınız başlıklar halinde belirtilmiştir.

Çanta

Elbette çanta plajın olmazsa olmaz eşyalarındandır. Plaj çantanız normal bir çantadan daha büyük olmasının yanı sıra fonksiyonel olması da gerekir. Bu sayede yanınıza alacaklarınızı da çantanıza sığdırabilirsiniz.

Plaj elbisesi

Kadınlar plajında elbiseye ihtiyacınız olmayacak çünkü içeride erkek yok. Fakat kendinizi daha rahat hissedecekseniz bu durumda plaj elbisenizi yanınıza alabilirsiniz.

Şapka

Şapka sadece bir aksesuar olarak değerlendirilmemelidir. Güneşin zararlı etkilerinden korumanızı sağlayan önemli bir bariyerdir. Plajdayken doğrudan güneşe mağdur kalacağınızdan dolayı kafanızda şapkanızın olması daha sağlıklı olacaktır.  

Havlu

Çantanızda olması gereken eşyalardan biri olan havlu, ağır olmayan modellerden yana tercih edilmelidir. Giderken sorun yaşamadığınız bir havlu ıslandığında ağırlaşabilir ve dönüşte sizi yorabilir.

Gözlük

Gözlükte aynen şapka gibi hem estetik hem de sağlık açısından önemlidir. Çantanızda ihtiyacınız olduğu zaman kullanabileceğiniz gözlüğünüzün olması size rahatlık sağlayacaktır.

Terlik

Plajda terliksiz yere basmak zor olacak, çünkü kumun sıcaklığından ayaklarınız yanabilir. Gezerken ayağınıza alacağınız hafif bir terlik sizi rahat ettirecektir.

Güneş kremi

Deniz, kum ve güneş denildiğinde güneş kremi olmadan olmaz. Her ne kadar evden çıkmadan güneş kremi sürüyor olsanız da orada da ihtiyacınız olacak.

Reis kadınlar plajı aradığınız tüm konfora sahip olmanızı sağlayacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir