ESENKÖY KADINLAR PLAJI

YALOVA KADINLAR PLAJI

Yalova Kadınlar Plajı

YALOVA KADINLAR PLAJI
YALOVA KADINLAR PLAJI

Tatil yapacaklar için deniz tatili en çok tercih edilen tatillerdendir. Şehir içinde tatil yapacaklarda plaj arayışında olanlar içinde tercih edilebilecekleri birçok alternatif mevcuttur. Yalova içinde denize girmek isteyenler içinde Yalova kadınlar plajı bulunmaktadır. Kız kıza tatil yapmak isteyenler ve plajın tamamen kadınlardan oluşmasını isteyenler için kadınlar plajı harika bir tercih olmaktadır. Kadınlar plajı, çalışanlarından her bir kişiye kadın olarak yer vermektedir. Kız kıza rahat ve güvenilir bir deniz tatili için tesettürlü hanımlarında rahatlıkla tercih edebilecekleri bu plajlar vazgeçilmez rotanız olacak. Yalova içi kadın plajlarında yazının devamında bahsedeceğimiz plajlara ulaşım çok kolay ve rahattır. Genellikle sapa ve ulaşması zor olan kadın plajlarının aksine oldukça kolay bir ulaşım ile içerisinde birçok imkân barındıran bu plajlar hanımların hoş vakit geçirmesini sağlayacaktır. Yalova sahil kenti olup denizi oldukça güzel ve özeldir. Yalova çevresinden de bu plajları oldukça tercih eden bayanlar mevcuttur. Özellikle İstanbul ilinden bir vapur geçerek daha sonra toplu taşıma veya servis imkanından yararlanarak bu plajlara varmak oldukça basittir. Şehir içi tatiller için veya günübirlik tatiller için Yalova bölgesinde bulunan tamamı kadınlardan oluşan aşağıya yazacağımız kadınlar plajlarını tercih edebilirsiniz.

SERANDER ÇAMLIBEL KADINLAR PLAJI
SERANDER ÇAMLIBEL KADINLAR PLAJI

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

Serander Çamlıbel Bayanlar Plajı, Yalova’nın Esenköy ilçesinde bulunmaktadır. Yalova İstanbul’a yakın olması sebebi ile de şehir dışı kız kıza deniz keyfi yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yer haline gelmiştir. Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı, haftanın 6 günü sadece kadınlara kapılarını açarken, geri kalan 1 gün ise karma olacak şekilde hizmet vermektedir. Serander Çamlıbel Bayanlar Plajı sadece kadınlara hizmet verdiği günlerde 7 yaşından büyük erkek çocukları plaja alınmamaktadır. Bu sebepten dolayı çocukların kimliklerine bakılmaktadır.

Serander Çamlıbel Kadınlar plajına nasıl gidildiği merak konusu olmuştur. Öncelikle Yalova ilindeki Çınarcık tabelasını takip etmelisiniz. Daha sonra Armutlu yolu üzerinden devam ederek Serander Çamlıbel Kadınlar Plajına ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile plaja gitmek için ise Armutlu otobüsünü kullanmanız yeterli. Hemen önünde indirecektir. Çevre iller için mesela İstanbul’dan gelecekler ise arabalı vapur ile Yalova’ya geçerek yine aynı güzergahtan Serander Kadınlar Plajına ulaşabilirler.

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı, güzel bir şekilde düzenlenmiş olup kız kıza tatil yapacaklar için güzel imkanlar sunmaktadır. Kadınlar plajı olarak kullanılan bu plajın etrafı duvarlar ile örülü olup dışarıya görüntü vermemektedir. Hanımların rahatlıkla deniz sefası yapması bu plajda oldukça kolaydır. Plaja giriş ücretli olmakla birlikte 6 yaşından küçük çocuklardan ücret alınmamaktadır. Fiyat olarak gayet düşük bir ücret alınmaktadır. Ekonomik olarak her kesimin yararlanabileceği Serander Plajı içerisinde birçok imkân barındırmaktadır. Serander Kadınlar Plajı etrafı yeşiller ile çevrili, berrak bir deniz suyuna sahip olup ziyaretçilerin huzurlu bir gün geçirmesini sağlamaktadır. Hanımların rahatça denize girmesine olanak sağlayan Serander Plajı haftanın 1 günü karma plaj olması nedeni ile ailelerinde gelmesini ve plajdan yaralanmasını sağlamaktadır. Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı sahili kumdan ziyade taşlı olması ile rahatça güneşlenme imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra ağaçlar, yeşillikler ve içerisinde yapma bir iskele olması ile de sadece denize girmek değil kitap okumak, dinlenmek ve kafa dinlemek içinde tercih edilebilmektedir. Çınarcık Kadınlar Plajı içerisinde bulunan şezlong ve şemsiye giriş ücretine dahildir. Bunun yanı sıra dışardan yiyecek içecek getirimi serbest olup içeride de yiyecek içecek temin edecek kafeteryası mevcuttur. Duş, wc, soyunma kabini, can kurtaran gibi imkanlara da sahiptir.

ESENKÖY KADINLAR PLAJI
ESENKÖY KADINLAR PLAJI

Esenköy Kadınlar Plajı

Yalova şehri içinde tercih edebileceğiniz bir diğer kadınlar plajı ise Esenköy Kadınlar Plajı olmaktadır. Farklı alternatifleri değerlendirmek isteyenler bu yeni açılan ve oldukça rağbet gören Esenköy Kadınlar Plajını tercih edebilirler. Yalova ilinde yeni bir kadınlar plajı projesi olarak halka sunulan bu plaj yine sadece kadınlara özeldir. Yeni olması ile beraber oldukça fazla donanıma sahiptir. Bu plaj Yalova’nın Esenköy ilçesinin Şelale mevkiinde yer almaktadır. Ulaşım kolay olmak ile beraber evden servis imkânı da bulunmaktadır. Plaj içerisinde bulunan imkanlar ile konuklar en iyi şekilde ağırlanmaktadır. Esenköy Kadınlar Plajı etrafı dubalar ile çevrili olması ile de dışarıdan görünürlük olmamasına dikkat edilmiştir. Yalova Esenköy Kadınlar Plajı giriş ücreti olmak ile birlikte 6 yaşından küçük çocuklar için ücret alınmamaktadır. 7 ve 10 yaş arası çocuklar için daha düşük bir fiyattan ücret alınmaktadır. Esenköy Kadınlar plajına 8 yaş ve üzeri erkek çocuk alınmamaktadır. Kadınlar plajı olması ile de tüm çalışanları kadınlardan oluşmaktadır. Kadın can kurtaran ve güvenlik önlemleri ile de oldukça korunaklı bir plajdır. Temizlik kuralları ve hijyene en üst düzeyde önem verilip dikkat edilmektedir. Plajın içerisinde; şezlonglar, şemsiyeler, wc’ler, duşlar, soyunma kabinleri, mescit, kafeterya, yeme içme yerleri, masa sandalyeler, çocuk parkı, eğlence alanı ve müzik gibi birbirinden güzel imkanlar vardır. Esenköy Kadınlar plajı “Esenköy Reis Kadınlar Plajı” olarak da anılan bu plaj, içerisinde mescit bulundurarak konukların ibadetlerini aksatmadan tatil yapmasına da olanak sağlar. Plajın etrafı çevrili ve dubalar ile önünün kapalı olması ile de denizden geçen gemilerin görüşüne girmemektedir. Plajda yeşilin ve mavinin beraber bulunduğu çok güzel bir yere sahiptir. Plaj içerisinde sadece güneşlenmek ve denize girmek haricinde ağaçlık alanda vakit geçirebilir piknik yapabilirsiniz. Kadınlar plajı akşam 7 saatinden sonra çay bahçesi olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten dolayı Reis Kadınlar Plajına akşam 7’den sonra aile olarak gidip vakit geçirebilirsiniz. Plajın ulaşımı oldukça kolay olup rahatlıkla gidebileceğiniz servis imkânı da bulunmaktadır. Gidiş dönüş, şezlong, şemsiye, masa ve sandalyeler ücret dahilinde kampanyaları bulunmaktadır. Kız kıza tatil yapacaklar; evden plaja, plajdan eve servis imkânı ile plaja kolay ve güvenilir bir şekilde ulaşım sağlayabilirler.

Haftanın 7 günü plaj kullanıma açıktır. Ekonomik olarak her bütçeye uyacak bir ücret fiyatlandırmasına sahiptir ve fiyat performans açısından beklentileri yüksek bir şekilde karşılamaktadır. Tamamı kadınlardan oluşan bu plaj Esenköy Özgür Kadınlar Plajı olarak kadınların gözdesi haline gelmiş oldukça fazla tercih edilmektedir. Temiz havası, masmavi berrak denizi, ağaçlık alanları ile yeşillik şöleni sunan ortamı ile en güzel vakitlerinizi kız kıza bu plajda geçirebilirsiniz. Ağaçlıkların gölgesinde kitap okuyabilir, kafa dinleyebilirsiniz. Dışardan yiyecek içecek getirmek serbest olmasının yanı sıra kafeteryadan da yiyecek içecek temin edebilirsiniz. Plaj içerisinde bulunan masa sandalyelerde ve ağaçlık alanda piknik yapma imkanına sahipsiniz. Önceden rezervasyon yaptırarak yer ayırtabilirsiniz. Aynı şekilde ulaşım için servis imkanından faydalanmak isterseniz iletişime geçip evin en yakın noktasından sizi almaları için talepte bulunabilirisiniz. Tüm gün keyifli vakit geçirmeniz için müzik yayını yapılır. Tesettürlü bayanlarında rahatlıkla tatil yapacağı Esenköy Kadınlar Plajı içeri çalışan dahil erkek kimseyi almamaktadır. Plaj içerisinde kilitli dolaplar bulunmakla beraber duşlar ve soyunma odaları ile geniş bir kitleye hizmet verebilmektedir.

Temizlik kurallarına harfiyen uyulmakla beraber kullanılan; şezlonglar, masa sandalyeler, soyunma kabinleri ve kullanılan her şey düzenli aralıklarla dezenfekte edilmektedir.